Yazılım

İPhone Kurulum

1- iphone kutusunda gelen sim kart yuvasını açmak için kullanılan aparat ile sim kart yuvasını açarak sim kartınızı telefona takın.

2- iphone yandaki güç düğmesine basarak açın.

3- Birçok dilde “Merhaba” ifadesini göreceksiniz.Aygıtın kilidini açıp ayarlama işlemine başlamak için Ana Ekran düğmesine basın.

4- İsteğinize bağlı dilinizi seçin. Ardından ülkenize veya bölgenize dokunun. Bu işlem tarih, saat, kişiler ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm bilgilerin aygıtınızda nasıl görüntüleneceğini etkiler.

5- Karşınıza Bir Wi-Fi Ağı Seçin ekranı gelecektir. Buradan bir ağa bağlanabilir veya alternatif ağ olarak mobil ağı kullan‘a tıklayabilirsiniz.

6- Sonraki adımda karşınıza gelen konum servisine kullanım isteğinize göre karar vererek adımı geçin.(Konum servisi harita gibi uygulamalarda işinize yarar)

7- Karşınıza Touch Id ekranı gelecektir. ( Touch Id : Aygıtınızın kilidini açmayı kolaylaştıran parmak izi kimlik algılayıcısıdır. Bunun dışında Touch Id ile alışverişde yapabilirsiniz. ) Ayarlamak için ekrandaki adımları izleyiniz.Parmak izini tanımlamak için ekrandaki şekil tamamen kırmızı dolana kadar birkaç defa parmağınızla Home Tuşuna dokunup kaldırmanız gerekmektedir. Ekrandaki adımlar sizi yönlendirecektir.

8- Parmak izinden sonra karşınıza 6 Haneli Parola oluşturma ekranı gelecektir. Kendinize buradan bir parola oluşturun.( Daha kısa bir parola için parola seçeneklerine tıklayarak değişiklik yapabilirsiniz.)

9- Sonraki Adımda karşınıza Uygulamalarınızı ve verilerinizi geri yükleyin veya aktarın Adımı gelecek ve alttaki seçenekler ekrana gelecektir.

iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle, iTunes Yedeklemesinden Geri Yükle, Yeni Olarak Ayarla Android’deki Verileri Taşı seçeneklerinden birine dokunun.


10- Karşınıza gelen Apple Kimliği Ekranında Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin. Bu adımı atlamak istiyorsanız veya Apple Kimliğiniz yoksa Apple Kimliğim yok veya unuttum öğesine dokunun.

11- Sonraki adımdaki Hüküm ve Koşulları Kabul Edin

12- iCloud Seçeneğine isteğinize göre kullan veya kullanma özelliği aktifleştirme size kalmıştır.

13- Sonraki Adım Siri’yi Ayarlama Ekranı Siri’yi kullanmak isteyip istemediğinizi seçin. Bazı aygıtlarda Siri’nin sesinizi öğrenmesi için bazı sözcük gruplarını seslendirmeniz istenir.

14- Sonraki Adım iPhone 7 veya iPhone 7 Pluslarda olan bir özellik olan Ana Ekrana Tıklama Özelliği bu seçenek ana ekran düğmesinin basıldığında size nasıl yanıt vereceğini ayarlar. Karşınıza gelen 3 seçenekten birtanesini deneyerek seçim yapın ve sonraki adıma geçin

15- Uygulama Analiz ve Ekran Çözünürlüğünü kendinize göre ayarlayıp ileri dokunun

16- Aygıtınızı kullanmak için Başlaya tıklayın ve kurulumu sonlandırın.